Yitik Adanın Öyküsü José Saramago

ISBN: 9799753081046

Published:

Paperback

335 pages


Description

Yitik Adanın Öyküsü  by  José Saramago

Yitik Adanın Öyküsü by José Saramago
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 335 pages | ISBN: 9799753081046 | 5.49 Mb

Bir gün İspanyayla Fransa arasındaki sınırda bir yarık belirir ve giderek büyüyerek İberya Yarımadasının Avrupa kıtasından kopmasına yol açar. Bunun jeopolitik dengeler üstündeki etkisi muazzam olur. İberya Yarımadası Atlantikte batıya doğru, devMoreBir gün İspanyayla Fransa arasındaki sınırda bir yarık belirir ve giderek büyüyerek İberya Yarımadasının Avrupa kıtasından kopmasına yol açar. Bunun jeopolitik dengeler üstündeki etkisi muazzam olur. İberya Yarımadası Atlantikte batıya doğru, dev bir taştan sal gibi yüzerken Kuzey Amerika yepyeni bir toprak parçasını ve Avrupanın yitirdiği bir nüfusu ele geçirmek için kolları sıvar.Yarımada halkı ise, panik ve şaşkınlık içindedir.

Gündelik yaşamları alt üst olmuştur- kıyı şeridinin tehlikelerinden kaçan bu gönülsüz göçebeler bin bir türlü güçlükle mücadele ederler. Yarımada, kendi ekseninde dönmeye başlayıp güneş batıdan doğunca kafaları iyice karışır.Tesadüf eseri -ya da yazgının aracılığıyla- bir araya gelen üç erkek, iki kadın ve bir köpek önce köhne bir otomobille, sonra da iki mecalsiz at tarafından çekilen bir yük arabasıyla seyahat ederler.

Olup biten mucizevi olayları anlamlandırma çabasıyla giriştikleri bu yolculuk sırasında kendi içlerindeki bilmeceleri ve bunların yanıtlarını keşfederler.Sabit noktalar ve değişen hedefler üzerine yalın ve ustaca bir üslupla yazılmış olan bu romanda José Saramago çağdaş Avrupa toplumlarını zekice ve alaylı bir dille eleştirmektedir.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Yitik Adanın Öyküsü":


alabarda-metal.com

©2014-2015 | DMCA | Contact us